Informace

Návody ke krmení

Novinky

Eshop

První přírodní proteinové krmivo pro včely, dodávající včelám důležité látky můžete zakoupit přímo zde. Návody ke krmení naleznete v příslušné kategorii či kliknutím na tento odkaz. 

První přírodní proteinové krmivo pro včely, dodávající včelám důležité látky můžete zakoupit přímo zde. Návody ke krmení naleznete v příslušné kategorii či kliknutím na tento odkaz. 

Více

Eshop There are 11 products.

Podkategorie

 • Krmivo pro chov matek

  POPIS:

  Krmivo pro chov matek zvyšuje vitalitu, imunitu a zdravotní stav nových matek i jejich potomků. Matky jsou krmeny velmi kvalitní mateří kašičkou, která obsahuje námi dodané požadovné látky.

  Včelstvu, ze kterého budeme odebírat vajíčka nebo plemenivo pro chov matek, podáváme cukerný roztok s bílkovinou deset dní před odběrem chovného materiálu. Zajistíme tak kvalitnějšího krmení matky. Podobně deset dní před vložením tzv. série (matečníky s jednodenními larvami nebo vajíčky) do osiřelého včelstva a také po celou dobu krmení larev včelami před zavíčkováním, podáváme cukerný roztok s bílkovinou ad libidum. Krmivo zlepšuje tvorbu hltanových žláz u včel-krmiček, což vede k následnému kvalitnějšímu krmení larev a přenosu námi dodaných látek ke zlepšení zdravotního stavu včel. Po tomto zakrmení lze pozorovat v buňkách větší velikost stočených larev před konečným zavíčkováním.

  POSTUP KRMENÍ:

  První aplikace krmiva do včelstva, ze kterého odebíráme plemenivo nebo vajíčka, by mělo být aplikováno minimálně 5 dní (max. 10 dní) před odběrem jednodenních larviček nebo vajíček. Následně plemenivo vkládáme do včelstva dochovného, které je též již minimálně 5 dní krmeno Apialgaproteinem v cukerném roztoku/ invertu o stejné koncentraci

  DÁVKOVÁNÍ:

  100g proteinu na 20kg cukerného roztoku 3:2, nebo 100g proteinu na 20kg invertu o cukernatosti 72%. Pro snazší vmíchání Apialgaproteinu do krmiva vždy rozmíchejte Apialgaprotein do řidšího roztoku a až následně nalijte do hustého krmiva. Tzn. nejdříve Apialgaprotein rozpustíme v menším množství cukerného roztoku o koncentraci 1:1 (nebo invertního cukru o nasycenosti 40%) a poté vmícháme do hustého cukerného roztoku či invertu. Následně necháme směs 24 hodin odstát, opět promícháme a aplikujeme včelám. Krmivo je zbarvené přírodním barvivem tak, abychom vždy dokázali rozlišit glycidové a medné zásoby.

  POZOR: Je nutné dodržet poměry v krmivu a smíchání s cukerným roztokem. Určitě nedomíchávejte s jinými složkami z důvodu neúčinosti krmiva. Vždy se musí dodržet postup popsaný v návodu.

 • Krmivo ke zvýšení...

  POPIS:

  Krmivo svým složením přispívá k výraznému znásobení počtu včel ve včelstvu v předjarním období (únor – březen) tak, aby včelstvo bylo připraveno efektivně využít první silné snůšky nektaru a pylu. Krmivo slouží jako náhrada za pyl v období, kdy ještě není včelám v přírodě k dispozici nebo v případě špatných klimatických podmínek, kdy se včely k pylu nemohou dostat.

  Krmivo dodáváme do včel v podobě prášku. Včely krmivo rouskují a odnášejí do prostoru, kde jej ukládají v okolí plodového tělesa a následně s ním krmí potomstvo.

  Apialgaprotein napomáhá k větší aktivitě v úlu i mimo něj, zvyšuje zdravotní stav a posiluje imunitu včel. Včely pro zvýšení počtu jedinců vždy potřebují bílkovinu v sypké směsi, nesmí se tedy míchat do tekutého krmiva – v tomto případě má dokrmování nulový efekt! U včel je vždy třeba mít oddělené glycidové (med) a bílkovinné (pyl) zásoby.

  POSTUP KRMENÍ:

  Apialgaprotein dodáváme do včelstva v předjarním období v podobě prášku. Krmivo přímo v dodaném balení pokládáme na loučky. Včely krmivo odnášejí z krabičky do prostoru úlu v podobě rousků, ukládají jej v okolí plodového tělesa a následně s ním krmí potomstvo.

  DÁVKOVÁNÍ:

  Na včelstvo využijem jarní dávku 1,5 kg krmiva v námi dodaném balení. Krmivo je přesně namíchano tak, aby včelstvo nešlo v sezóně do rojové nálady. Špatné použití nebo jiné podání má vliv na rozvoj a chod včelstva. Krmivo má přesné složení aminokyselin potřebné pro jeho rozvoj.

  POZOR: Nemíchat s žádnými jinými přídavky či složkami. Vždy dodržujte postup krmení popsaný v návodu.

 • Krmivo na zvýšení...

  POPIS:

  Krmivo podporuje vitalitu a zdraví včel a zvyšuje tak odolnost zimní generace, které tak lépe překonávají zimní období. Tato směs zvyšuje produkci mateří kašičky v hltanových žlázách u včel krmiček, larvy jsou tak lépe krmeny a jsou zality po celou dobu vývoje větším množstvím kašičky. Krmivo v podobě cukerného roztoku smíchaného s bílkovinou zakrmujeme do oddělků (nebudeme z nich již získávat med) nebo do včelstev, z kterých jsme již med získali a připravujeme je na přezimování.

  POSTUP KRMENÍ:

  Apialgaprotein vmícháme do cukerného roztoku nebo invertního cukru o koncentraci roztoku 3:2 (u invertních cukru 40% cukernatosti). Tuto směs necháme 24 hodin odstát v nádobě, poté opět promícháme a můžeme aplikovat včelám. Vždy toto krmivo vmícháme do cukerného roztoku o koncentraci 1:1 nebo zředíme invertní sirup 50% cukernatost a vmícháme látku. Krmivo je přibarveno přírodním barvivem z důvodu oddělení cukerných a medných zásob.

  DÁVKOVÁNÍ:

  100g proteinu na 20kg cukerného roztoku 3:2, nebo 100g proteinu na 20kg invertu o cukernatosti 72%. Pro snazší vmíchání Apialgaproteinu do krmiva vždy rozmíchejte Apialgaprotein do řidšího roztoku a až následně nalijte do hustého krmiva. Tzn. nejdříve Apialgaprotein rozpustíme v menším množství cukerného roztoku o koncentraci 1:1 nebo invertního cukru o nasycenosti 40% a poté vmícháme do hustého cukerného roztoku či invertu. Necháme 24 hodin odstát, opět promícháme a aplikujeme včelám..

  .

  POZOR: Je nutné dodržet poměry v krmivu a smíchání s cukerným roztokem. Určitě nedomíchávejte s jinými složkami z důvodu neúčinosti krmiva. Vždy se musí dodržet postup popsaný v návodu.

 • Krmivo při nedostatku...

  POPIS:

  Toto krmivo se používá při nedostatku pylu v přírodě - suché období, celkový úbytek pylu po 21. srpnu aj. Krmivo svým složením přispívá k výraznému znásobení počtu včel ve včelstvu a umožňuje tak včelstvu velmi dobře se připravit na zimu. Krmivo se včelám podává v prášku. Včely krmivo odebírají rouskováním a následně ho skladují v blízkosti plodu. Apialgaprotein napomáhá v aktivitě v úlu i mimo něj, zlepšuje zdravotní stav a posiluje imunitu včel. Včely na zvýšení počtu jedinců vždy potřebují bílkovinu v sypké směsi, nesmí se míchat do tekutého krmiva - to má nulový efekt. U včel je vždy nutné mít oddělené glycidové (med) a bílkovinné (pyl) zásoby.

  POSTUP KRMENÍ:

  Apialgaprotein dodáváme do včel v pozdním létě (po 21.srpnu) nebo v podzimním období v podobě prášku, který je připravený k narouskování. Krmivo přímo v dodaném balení vkládáme na loučky nebo můžeme pokládat na místo volně přístupné pro včely a to kdekoliv na včelnici (na místo chráněné před deštěm). Včely krmivo odnášejí do prostoru úlu v podobě rousků, ukládají jej v okolí plodového tělesa a následně s ním krmí potomstvo.

  DÁVKOVÁNÍ:

  Na včelstvo je podzimní dávka vždy dána množstvím pylu v přírodě a proto je velmi proměnlivá od 1 kg v přesně namíchané směsi v námi dodaném balení.Krmivo je přesně připravené tak, aby včelstvo nešlo v sezóně a po sezóně do rojové nálady. Špatné použití nebo jiné podání má vliv na rozvoj a chod včelstva v sezóně. Krmivo má přesné složení aminokyselin potřebné pro rozvoj včelstva.

  POZOR: Nemíchat s žádnými jinými přídavky či složkami. Vždy dodržujte postup krmení popsaný v návodu.

 • Krmivo na jarní...

  POPIS:

  Apialgaprotein krmivo pro jarní podněcování napomáhá ke zvýšené aktivitě v úlu i mimo něj, zvyšuje zdravotní stav a imunitu včelstva. Směs napomáhá k zvýšení aktivity hltanových žláz. Larvy jsou tak lépe krmeny a jsou zality po celou dobu vývoje větším množstvím mateří kašičky. Krmivo dodáváme do včel v podobě medo cukrového těsta

  POSTUP KRMENÍ:

  Za účelem zlepšení zdravotního stavu dodáváme krmivo do včel v podobě medocukrového těsta, které obsahuje směs vyživujících přírodních látek ve vyváženém poměru. Krmivo pokládáme přímo na horní loučky úlu v podobě koláče o velikosti 2/3 velikosti úlu.Toto krmivo se velice dobře kombinuje s práškovou formou Apialgaproteinu, který včely rouskují. Takto krmivo můžeme vkládat už od poloviny února, abychom včely co nejdříve připravili na první jarní snůšku - krmení by se nemělo přerušit až do kvetení vrb a lísek. Krmivo je zbarvené přírodním barvivem, abychom vždy dokázali rozlišit glycidové a medné zásoby.

  DÁVKOVÁNÍ:

  Dodává se do včelstva v podobě koláče z medocukrového těsta o rozsahu 2/3 velikosti úlu. Vkládáme těsně na loučky v množství dle velikosti včelstva - těsto musí být v těsném kontaktu s chomáčem včel, abychom dosáhli bezproblémového odebírání krmiva za chladného počasí. Toto těsto dohromady s čistou bílkovinou v suchém stavu je pro včely ideální potrava na jaro.

Showing 1 - 11 of 11 items
Showing 1 - 11 of 11 items