Informace

Návody ke krmení

Novinky

Krmivo pro chov matek

POPIS:

Krmivo pro chov matek zvyšuje vitalitu, imunitu a zdravotní stav nových matek i jejich potomků. Matky jsou krmeny velmi kvalitní mateří kašičkou, která obsahuje námi dodané požadovné látky.

Včelstvu, ze kterého budeme odebírat vajíčka nebo plemenivo pro chov matek, podáváme cukerný roztok s bílkovinou deset dní před odběrem chovného mater...

POPIS:

Krmivo pro chov matek zvyšuje vitalitu, imunitu a zdravotní stav nových matek i jejich potomků. Matky jsou krmeny velmi kvalitní mateří kašičkou, která obsahuje námi dodané požadovné látky.

Včelstvu, ze kterého budeme odebírat vajíčka nebo plemenivo pro chov matek, podáváme cukerný roztok s bílkovinou deset dní před odběrem chovného materiálu. Zajistíme tak kvalitnějšího krmení matky. Podobně deset dní před vložením tzv. série (matečníky s jednodenními larvami nebo vajíčky) do osiřelého včelstva a také po celou dobu krmení larev včelami před zavíčkováním, podáváme cukerný roztok s bílkovinou ad libidum. Krmivo zlepšuje tvorbu hltanových žláz u včel-krmiček, což vede k následnému kvalitnějšímu krmení larev a přenosu námi dodaných látek ke zlepšení zdravotního stavu včel. Po tomto zakrmení lze pozorovat v buňkách větší velikost stočených larev před konečným zavíčkováním.

POSTUP KRMENÍ:

První aplikace krmiva do včelstva, ze kterého odebíráme plemenivo nebo vajíčka, by mělo být aplikováno minimálně 5 dní (max. 10 dní) před odběrem jednodenních larviček nebo vajíček. Následně plemenivo vkládáme do včelstva dochovného, které je též již minimálně 5 dní krmeno Apialgaproteinem v cukerném roztoku/ invertu o stejné koncentraci

DÁVKOVÁNÍ:

100g proteinu na 20kg cukerného roztoku 3:2, nebo 100g proteinu na 20kg invertu o cukernatosti 72%. Pro snazší vmíchání Apialgaproteinu do krmiva vždy rozmíchejte Apialgaprotein do řidšího roztoku a až následně nalijte do hustého krmiva. Tzn. nejdříve Apialgaprotein rozpustíme v menším množství cukerného roztoku o koncentraci 1:1 (nebo invertního cukru o nasycenosti 40%) a poté vmícháme do hustého cukerného roztoku či invertu. Následně necháme směs 24 hodin odstát, opět promícháme a aplikujeme včelám. Krmivo je zbarvené přírodním barvivem tak, abychom vždy dokázali rozlišit glycidové a medné zásoby.

POZOR: Je nutné dodržet poměry v krmivu a smíchání s cukerným roztokem. Určitě nedomíchávejte s jinými složkami z důvodu neúčinosti krmiva. Vždy se musí dodržet postup popsaný v návodu.

Více

Krmivo pro chov matek There are 2 products.

Showing 1 - 2 of 2 items
Showing 1 - 2 of 2 items