Informace

Návody ke krmení

Nové produkty

Krmivo ke zlepšení zdravotního stavu včelstva během roku a k podzimnímu krmení

doplňek stravy, příměs do roztoku

POPIS:

Krmivo podporuje vitalitu a zdraví včel, a tak zvyšuje odolnost zimní generace, která lépe překonává zimní období. Tato směs zvyšuje produkci mateří kašičky v hltanových žlázách u včel krmiček. Larvy jsou tak lépe krmeny a jsou zality po celou dobu vývoje větším množstvím kašičky. Krmivo v podobě cukernéh...

doplňek stravy, příměs do roztoku

POPIS:

Krmivo podporuje vitalitu a zdraví včel, a tak zvyšuje odolnost zimní generace, která lépe překonává zimní období. Tato směs zvyšuje produkci mateří kašičky v hltanových žlázách u včel krmiček. Larvy jsou tak lépe krmeny a jsou zality po celou dobu vývoje větším množstvím kašičky. Krmivo v podobě cukerného roztoku smíchaného s bílkovinou zakrmujeme do oddělků (nebudeme z nich již získávat med) nebo do včelstev, z kterých jsme již med získali a připravujeme je na přezimování.

POSTUP KRMENÍ:

Tento doplněk stravy aplikujeme hned po vytočení medu, abychom krmili už zimní generaci larev, na kterých bude včelstvo zimovat.

DÁVKOVÁNÍ:

100g proteinového krmiva na 20kg cukerného roztoku (tzn. 41 l roztoku v poměru 3:2) nebo 100g proteinu na 20kg invertu o cukernatosti 72%

Pro snazší vmíchání bílkoviny do krmiva vždy rozmíchejte Apialgaprotein do řidšího roztoku a až následně nalijte do hustého krmiva. Tzn. nejdříve Apialgaprotein rozpustíme v menším množství cukerného roztoku o koncentraci 1:1 nebo invertního cukru o nasycenosti 40% a poté vmícháme do hustého cukerného roztoku či invertu. Necháme 24 hodin odstát, opět promícháme a aplikujeme včelám.

POZOR:

Je nutné dodržet poměry v krmivu a postup při smíchání s cukerným roztokem. Krmivo by nemělo být mícháno s jinými složkami, jinak ztrácí účinnost! Špatné použití, nedodržení dávek nebo nedodržení postupu krmení může způsobit zvýšené rojení. Zvlášť použití vyšší dávky krmiva než je doporučeno, může zapříčinit situaci, při níž jsou dělnice abnormálně krmeny látkami, které zvyšují aktivitu hltanových žláz. Tyto dělnice se začnou navzájem krmit a ve večelstvu tak vzniká rojová nálada.

Detaily

Krmivo ke zlepšení zdravotního stavu včelstva během roku a k podzimnímu krmení Počet produktů v kategorii: 2

Zobrazených 1 - 2 z 2 položek
Zobrazených 1 - 2 z 2 položek