Krmivo ke zvýšení počtu jedinců na jaře

POSTUP KRMENÍ:


Apialgaprotein dodáváme do včelstva v předjarním období v podobě prášku. Krmivo uložené v krabičce pokládáme na loučky. Včely krmivo odnášejí z krabičky do prostoru úlu v podobě rousků, ukládají jej v okolí plodového tělesa a následně s ním krmí potomstvo. V tomto období (v našich podmínkách měsíce únor-březen) je to velmi dobrá náhrada za pyl, který v tuto dobu ještě není včelám z přírody k dispozici, nebo ho včely z důvodu velkého chladna nemohou získat z vnějšího prostředí.

Krmivo svým složením přispívá k výraznému znásobení počtu včel ve včelstvu a umožní tak včelstvu velmi dobře využít první silné jarní snůšky nektaru a pylu. Dále toto krmivo napomáhá v aktivitě v úlu i mimo něj, zvyšuje zdravotní stav a imunitu. Včely na zvýšení počtu jedinců vždy potřebují bílkovinu v sypké směsy, nesmí se míchat do tekutého krmiva . To má nulový efekt. U včel je vždy mít oddělené glycidové (med) a bílkovinové (pyl) zásoby.


Dávkování Apialgaproteinu: Na včelstvo je jarní dávka 1,5 kg v přesně namíchané směsi, která je dodána v přiložené krabičce. Krmivo je přesně namíchané , aby nešlo v sezoně do rojové nálady. Špatné použití nebo jinak podání má vliv na rozvoj a chod včelstva v sezoně. Krmivo má přesný složení aminokyselin a bílkovin potřebné pro rozvoj včelstva.

POZOR: nemíchat s žádnými jinými přídavky či složkami. Vždy se musí dodržet postup popsaný v návodu.