Krmivo při nedostatku pylu v přírodě

POSTUP KRMENÍ:

Apialgaprotein připravený na narouskování místo pylu, které vkládáme přímo v dodaném balení na loučky. toto krmivo vkládáme při nedostatku pylu v přírodě z důvodu sucha či jiné přírodní události a to po 21. srpnu. Apialgaprotein dodáváme do včel v podzimním období v podobě prášku. Krmivo uložené v krabičce pokládáme na loučky nebo můžeme vkládat na místo volně přístupné pro včely a to kdekoli na včelnici kde neprší.. Včely krmivo odnášejí z krabičky či volného přístupného místa do prostoru úlu v podobě rousků, ukládají jej v okolí plodového tělesa a následně s ním krmí potomstvo.

V tomto podzimním období je to velmi dobrá náhrada za pyl, který v tuto dobu ještě není včelám z přírody k dispozici, nebo ho včely z důvodu velkého chladna nemohou získat z vnějšího prostředí. Krmivo svým složením přispívá k výraznému znásobení počtu včel ve včelstvu a umožní tak včelstvu velmi dobře se připravit na zimu. Dále toto krmivo napomáhá v aktivitě v úlu i mimo něj, zvyšuje zdravotní stav a imunitu. Včely na zvýšení počtu jedinců vždy potřebují bílkovinu v sypké směsy, nesmí se míchat do tekutého krmiva . To má nulový efekt. U včel je vždy mít oddělené glycidové (med) a bílkovinové (pyl) zásoby.


Dávkování Apialgaproteinu: Na včelstvo je podzimní dávka vždy dána množstvím pylu v přírodě, tím je proměnlivá od 1 kg v přesně namíchané směsi, která je dodána v přiložené krabičce. Krmivo je přesně namíchané , aby nešlo v sezoně a po sezoně do rojové nálady. Špatné použití nebo jinak podání má vliv na rozvoj a chod včelstva v sezoně. Krmivo má přesný složení aminokyselin a bílkovin potřebné pro rozvoj včelstva.

POZOR: nemíchat s žádnými jinými přídavky či složkami. Vždy se musí dodržet postup popsaný v návodu.