Krmivo na jarní podněcování a zvýšení zdravotního stavu

POSTUP KRMENÍ:

Za účelem zlepšení zdravotního stavu dodáváme krmivo do včel v podobě medocukrového těsta, které obsahuje směs vyživujících přírodních látek ve vyváženém poměru. Krmivo pokládáme přímo na horní loučky hned nad chomáč zimujících včel v podobě koláče o velikosti 2/3 plochy vrchních louček. Toto krmivo je vhodné kombinovat s práškovou formou Apialgaproteinu pro zvýšení počtu včel v předjarním období, který včely rouskují. Pokud totiž chceme, aby nám včely ve vyšší míře plodovaly, musí mít stálý přísun bílkoviny (pylu). Pokud budeme podněcovat pouze těstem, zvýšené míry plodování nedosáhneme, protože včelstvo nebude mít dostatek pylových zásob.

Krmivo můžeme aplikovat již od poloviny února, abychom včely co nejdřív připravili na první jarní snůšku. Krmení těstem by se nemělo přerušit až do kvetení vrb a lísek. Krmivo je zbarvené přírodním barvivem, abychom vždy dokázali rozlišit glycidové a medné zásoby.

 

DÁVKOVÁNÍ:

Krmivo se do včelstva dodává v podobě koláče z medocukrového těsta v množství, které zvolíme vzhledem k velikosti včelstva, nejčastěji však v rozsahu 2/3 plochy louček. Těsto musí být v těsném kontaktu s chomáčem včel, abychom dosáhli bezproblémového odebírání krmiva za chladného počasí. Těsto dohromady s čistou bílkovinou v suchém stavu je pro včely ideální potrava na jaro.

POZOR: TĚSTO UCHOVÁVEJTE PŘI TEPLOTĚ DO 10 C° !!!