Co je Apialgaprotein? 

První přírodní bílkovinné krmivo vyrobené v ČR.

Krmivo dodává včelám důležité látky, které nejsou již z důvodu lidské činnosti v přírodě přítomny, nebo se vyskytují pouze v minimálním množství.

Apialgaprotein (dále jen AAP) je směs přírodních bílkovinných složek, včetně řasy Chlorella sp., které se svým složením podobá pylu. Významné je, že AAP předchází svým složením monodietě. AAP zvyšuje a urychluje reprodukci včel a dále zlepšuje jejich celkovou kondici. AAP je možné podávat včelám zejména v období kritickém pro včely (podletí, podzim a předjaří). AAP doplňkové krmivo pro včely je připravováno jak v suché, tak ve vlhké formě pro: chov matek, ke zvýšení počtu jedinců včel ve včelstvu v předjarním období, ke zlepšení zdravotního stavu včelstva během roku a k podzimnímu krmení, při nedostatku pylu v přírodě, k jarnímu podněcování a zlepšení zdravotního stavu a k eliminaci moru včelího plodu (MVP) a jeho prevenci.

Na vývoji se podíleli výzkumní pracovníci Biologického centra AV ČR, v. v. i. v Č. Budějovicích, Mikrobiologického ústavu AV ČR, v. v. i. v Třeboni a Martin Kobliha

Proč právě krmiva značky Apialgaprotein?

         - zlepšují zdravotní stav včel
         - zvyšují odolnost proti nemocem
         - dodávají důležité vitamíny a aminokyseliny
         - zvyšují vitalitu a aktivitu včel
         - nahrazují pyl

Apialgaprotein je neustále testován na stovkách včelstev s výbornými výsledky, které nás povzbuzují k další práci.

Ukázky krmení ZDE